Aktualita

Ako funguje Hodina deťom?

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka na podporu detí a mladých ľudí na Slovensku. Čo to znamená?

Štartujeme 1. júna

Pre Hodinu deťom sa rok začína 1. júna, kedy štartujeme nový ročník. Tento jún to bude už 21-krát. Verejnú zbierku podporujú ľudia s veľkým srdcom ako ste aj vy. Podporu získavame rôznymi spôsobmi. Cez darcovské sms-ky, online dary, dary od firiem aj jednotlivcov, benefičné podujatia, sponzorský predaj tričiek…

Ideme do ulíc

V novembri sa k pomoci pridávajú tisícky dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí vychádzajú do ulíc so žltými krabičkami a zbierajú podporu v uliciach. 

Vyberáme projekty

Vyhlasujeme grantovú výzvu, do ktorej sa môžu prihlásiť organizácie, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom. Odborníci starostlivo posúdia prihlásené projekty a vyberú tie, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom dlhodobo a prinášajú pozitívnu zmenu do ich životov v oblastiach ako vzdelávanie, voľný čas, komunita, zdravie, podpora riešení v problémoch, ktoré deti trápia. 

Rozdeľujeme financie

Na konci mája ročník končí. Spočítame výnos celoročnej zbierky a rozdelíme ho medzi najlepšie prihlásené projekty. Preto je každé euro dôležité, aby sme mohli podporiť čo najviac detí a mladých ľudí. Organizácie začínajú realizovať svoje projekty s podporou, o čom informujeme na sociálnych sieťach aj v našej aplikácii. Paralelne s tým otvárame nový ročník a opäť zbierame podporu pre ďalšie projekty. 

 

Ďakujeme za vaše príspevky, len vďaka vám dokážeme pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú. Jubilejný 20. ročník Hodiny deťom končí už 31. mája. Ešte stále máte šancu stať sa darcom a prispieť k lepšej budúcnosti detí na Slovensku.

Darujte onlineVšetky projekty
Hodina deťom

Hodina deťom je projektom Nadácie pre deti Slovenska.
Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.Kontakt
02 / 526 364 71
[email protected]

Zapojte sa na sociálnych sieťach