Zbierka v uliciach - Uličnica

zbierka_v_uliciach2
Jeden deň v roku, kedy sa celé Slovensko v uliciach spája, aby pomohlo deťom. Do ulíc stoviek obcí a miest vychádzajú mladí dobrovoľníci so žltými pokladničkami s motívom nášho maskota Huga – a každý, koho stretnú, môže vhodením ľubovoľnej sumy jednoducho a pohodlne prispieť na dobrú vec. 

 

Iba vďaka Vám…

Táto zbierka môže každý rok prebiehať iba vďaka ochote a zapojeniu množstva škôl a organizácií, ktorých počet neustále rastie. Vďaka Vám sa tak zbierka každý rok dostáva aj do nových obcí, osloví viac ľudí a vo výsledku pomôže väčšiemu počtu detí.

Zo srdca Vám za to ďakujeme…

Pozdrav pre školy od Petra Bažíka

Má to zmysel

V roku 2017 výnos z Uličnice presiahol hranicu 125-tis eur a mohli sme tak vďaka tomuto úžasnému výsledku zabezpečiť pomoc pre viac ako 15-tis detí a mladých ľudí na celom Slovensku. Za týmito vysokými číslami sú úplne konkrétne príbehy – radosti i starosti detí, pre ktoré naša pomoc znamená veľa.

Medzi nimi sú napríklad deti z krízového centra v Nitre, ktoré zažili násilie a teraz im pomáhajú obnoviť dôveru v druhých ľudí canisterapeutickí psíci; deti a mladí ľudia so zdravotným postihnutím z Košíc, ktorí prekonávajú bariéry aj vďaka vlastným video-reportážam o svojom živote; žiaci zo škôl, ktoré sa mohli zapojiť do preventívnych programov proti šikane – a mnohí iní.

Všetkých 71 aktuálne podporených projektov môžete spoznať v našej aplikácii – link

Stále je však veľa tých, ktorí pomoc potrebujú a tak by sme si veľmi želali, aby sme tento rok spoločne pomohli ešte viac. Bez Vás to však nedokážeme..

Pridajte sa aj Vy a buďte súčasťou pomoci – súčasťou zbierky v uliciach

 

infograf_akozorganizovatzbierku

ZAPOJTE SA DO ZBIERKY – najdôležitejšie informácie:

Ako je možné zapojiť sa?

Veľmi jednoducho 🙂 Priamo tu je jednoduchý PRIHLASOVACÍ FORMULÁR – link – stačí, ak ho vyplníte. Od tejto chvíle Vám budeme k dispozícii, aby bolo Vaše zapojenie pre Vás čo najjednoduchšie.

Dokedy sa musíme prihlásiť?

Najlepšie čo najskôr, resp. do 25.10. Vo výnimočných prípadoch je možné prihlásenie aj neskôr –  v tom prípade nás, prosím, kontaktujte.

Čo v praxi znamená zapojenie do zbierky?

Zapojenie do zbierky v uliciach znamená vytvorenie tímov dobrovoľníkov za Vašu školu/organizáciu, ktorí v deň zbierky, t.j. v piatok 9.11.2018, budú s pokladničkami v uliciach. Zároveň si určíte jedného dospelého koordinátora (najčastejšie to býva učiteľ, alebo animátor), ktorý bude pre nás kontaktnou osobou a bude mať informácie o svojich dobrovoľníkoch. Všetko potrebné k realizácii zbierky zabezpečíme my a doručíme Vám všetok potrebný materiál. Vyzbieranú sumu na záver vložíte na účet verejnej zbierky Hodina deťom.

Kedy a kde zbierka prebieha?

V piatok, 9. novembra 2018, na celom Slovensku – čiže priamo u Vás :). Čím viac obcí dokážeme spoločne pokryť, tým viac ľudí bude môcť prispieť do zbierky. Dobrovoľníci môžu zbierať napríklad v okolí svojej školy, ale aj v rámci celej obce, alebo na vhodnom frekventovanom mieste (námestia, frekventované ulice, blízkosť nákupných centier a pod). V prípade, ak budete chcieť zbierať v nákupných centrách, dohodneme individuálne povolenia od týchto centier. 

Koľko skupín dobrovoľníkov môžeme zapojiť?

Je to, samozrejme, na Vás a Vašich možnostiach. Čím viac škola/organizácia zapojí dobrovoľníckych tímov, tým väčšia zábava pre samotné tímy a zároveň vyššia vyzbieraná suma na pomoc deťom. Ideálna cesta je zapojenie celej triedy, alebo celého ročníka – môžu sa však zapojiť aj rôzne tímy z rôznych tried. Pre Vašu jednoduchú koordináciu v tomto prípade odporúčame zapojiť 5-7 tímov. 

Ak je to možné, skúste zapojiť do príprav aj Vašich kolegov – takáto spolupráca v rámci učiteľského/animátorského tímu sa zapojeným školám veľmi osvedčila.

Samozrejme, každá pomoc je veľmi vítaná a pokiaľ by ste prihlásili aj čo len 1 tím, zaváži to a reálne pomôže. Ďakujeme!

Uvedomujeme si, že tým najcennejším, čo do prípravy zbierky ako koordinátori za jednotlivé školy/organizácie vkladáte, je Váš čas a energia. Preto tu pre Vás budeme k dispozícii, aby sme celý proces čo najviac uľahčili. 

KONTAKTY

K dispozícii je Vám náš tím Hodiny deťom. 

Radi Vám zodpovieme Vaše otázky a budeme asistovať pri celom procese, aby ste z Vášho zapojenia mali dobrý pocit a všetko sme dobre zvládli. 

Veronika Horníková, manažérka zbierok

[email protected]; 0911 702 664

 

 

Peter Teličák, koordinátor zbierky v uliciach

[email protected]; 0948 702 667

 

 

Lucia Jakubíková, manažérka Hodiny deťom

[email protected]; 0911 702 661

 

 

Pozrite si, ako svoje zážitky zo zbierky v uliciach 2017 natočili títo študenti:

A takúto atmosféru mala zbierka v Košiciach, kde sa do nej zapojil Detský klub zdravotne postihnutých detí a mládeže:

Máte otázky k zbierke?

Ozvite sa nám, radi si s Vami všetko prejdeme.

Prípadne môžete kliknúť aj na dokument “Často kladené otázky_zbierka v uliciach“.

Dobrý pocit a ešte viac…

Zbierka okrem pomoci tým, čo to potrebujú, prináša aj veľa dobrého pre tých, čo sa do nej zapoja. Čo všetko to môže byť, sa dozviete v dokumente “Čo Vám zapojenie do zbierky prinesie

 

ZAPOJTE SA DO ZBIERKY – PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Už teraz sa tešíme na spoluprácu s Vami! Hodina deťom

Hodina deťom je projektom Nadácie pre deti Slovenska.
Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.Kontakt
02 / 526 364 71
[email protected]

Zapojte sa na sociálnych sieťach