Zbierka v uliciach

zbierka_v_uliciach2

Zbierka v uliciach je súčasťou celoročnej zbierky Hodina deťom, ktorá je najväčším projektom Nadácie pre deti Slovenska.

Jednoducho a pohodlne darujte ľubovoľný finančný príspevok na pomoc detí a mladých ľudí na Slovensku.

Počas jedného určeného dňa vychádzajú do ulíc Slovenska dobrovoľnícke tímy s pokladničkami s usmiatym Hugom – maskotom zbierky Hodina deťom. Cestou do práce, školy, za oddychom, či povinnosťami, tak môže každý človek, ktorý takýto tím stretne, veľmi jednoducho prispieť na dobrú vec vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky.

11. ročník pokladničkovej zbierky bude 10.novembra 2017 (v piatok).

Prvý krát vyšli naši dobrovoľníci do ulíc troch miest v roku 2007 – v roku 2015 už bolo do zbierky zapojených 730 tímov zložených z 2293 mladých ľudí, ktorých bolo možné stretnúť v 120 mestách a obciach celého Slovenska.

Počas desiatich úspešných ročníkov sme touto formou dokázali spoločne vyzbierať úžasných 330337,06€.

Úprimne ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť – fantastickým tímom dobrovoľníkov zo škôl, mimovládnych organizácií, firiem, či neformálnych skupín, ich koordinátorom a všetkým našim partnerom zbierky v uliciach.

Zapojte sa aj vy a zorganizujte zbierku 

Prihláste sa prostredníctvom kontaktného formulára.
O všetko ostatné sa už postaráme a budeme Vás kontaktovať.
Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

infograf_akozorganizovatzbierku

Kde a kedy prebieha?

Raz ročne vyjdú dobrovoľníci do ulíc miest a obcí po celom Slovensku. Spoznať ich môžete podľa žltých pokladničiek s maskotom Hodiny deťom, Hugom. Ten sa usmieva aj zo žltých odznakov, ktoré získajú všetci darcovia, ktorí prispejú hotovosťou do zbierky v uliciach.

Ako môžem prispieť?

Prispieť do zbierky môžete priamo na mieste, vhodením hotovosti do pokladničky, ale aj zaslaním SMS v hodnote 4 eurá na číslo 800.

Na čo budú moje peniaze využité?

Kam putujú peniaze zo zbierky môžete počas celého roka sledovať v online aplikácii projektov na stránke Nadácie pre deti Slovenska. Nájdete tam projekty, ktoré pomáhajú deťom prekonať ťažké obdobie v živote – napríklad rozvod rodičov, či sociálne ťažkosti, ďalej tie, ktoré pomáhajú deťom so zdravotným znevýhodnením, a aj také, ktoré pomáhajú deťom aktívne tráviť voľný čas a rozvíjajú schopnosti, talenty a motiváciu detí.

Za 18 rokov Hodina deťom podporila celkovo 1702 projektov a cez ne 269 997 detí a mladých ľudí na celom Slovensku. Našim cieľom je toto číslo stále zvyšovať a len vďaka vašej pomoci sa nám to darí.

Úprimne ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť – fantastickým tímom dobrovoľníkom zo škôl, mimovládnych organizácií, firiem, či neformálnych skupín, ich koordinátorom a všetkým našim partnerom zbierky v uliciach.

 Hodina deťom

Hodina deťom je projektom Nadácie pre deti Slovenska.
Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.Kontakt
02 / 526 364 71
[email protected]

Zapojte sa na sociálnych sieťach