Ako funguje Hodina deťom?

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka na podporu detí a mladých ľudí na Slovensku. Čo to znamená?

Štartujeme 1. júna

Pre Hodinu deťom sa rok začína 1. júna, kedy štartujeme nový ročník. Tento jún to bolo už 21. krát. Verejnú zbierku podporujú ľudia s veľkým srdcom ako ste aj vy. Podporu získavame rôznymi spôsobmi. Cez darcovské sms-ky, online dary, dary od firiem aj jednotlivcov, benefičné podujatia, sponzorský predaj tričiek…

Ideme do ulíc

V novembri sa k pomoci pridávajú tisícky dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí vychádzajú do ulíc so žltými krabičkami a zbierajú podporu v uliciach. 

Vyberáme projekty

Vyhlasujeme grantovú výzvu, do ktorej sa môžu prihlásiť organizácie, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom. Odborníci starostlivo posúdia prihlásené projekty a vyberú tie, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom dlhodobo a prinášajú pozitívnu zmenu do ich životov v oblastiach ako vzdelávanie, voľný čas, komunita, zdravie, podpora riešení v problémoch, ktoré deti trápia. 

Rozdeľujeme financie

Na konci mája ročník končí. Spočítame výnos celoročnej zbierky a rozdelíme ho medzi najlepšie prihlásené projekty. Každé euro je dôležité, aby sme mohli podporiť čo najviac detí a mladých ľudí. Organizácie začínajú realizovať svoje projekty s podporou, o čom informujeme na sociálnych sieťach aj v našej aplikácii. Paralelne s tým otvárame nový ročník a opäť zbierame podporu pre ďalšie projekty. 

 

Ďakujeme za vaše príspevky, len vďaka vám dokážeme pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú. 

Darujte online