Bratislavskú ZOO ovládli maskoti, nechýbal ani náš Hugo

Veľký festival maskotov zabavil malých aj veľkých

V nedeľu, 15. mája, do bratislavskej ZOO zavítalo viac ako päťdesiat postavičiek z rozprávok, zvieratiek, či maskotov rôznych firiem, spoločností a športových klubov. Konal sa tam totiž už tretí ročník Veľkého festivalu maskotov. Nechýbal medzi nimi ani náš Hugo – maskot zbierky Hodina deťom.

Deti sa s ním mohli odfotiť a v rámci programu aj zabaviť a zatancovať. Hugo sa zapojil aj do spoločného tanca maskotov a nenechal si ujsť ani pochod maskotov. V stánku Hodiny deťom si deti a ich rodičia mohli spoločne zahrať aj niekoľko jednoduchých hier a tak sa spoločne zabaviť.

Súčasťou podujatia bol aj pódiový program, v ktorom sa predstavila zúbková hliadka s Mirom Jarošom, Bystríkom, Robom Pappom, Monikou a Zuzkou Hassovými. Nechýbali ani hudobné a tanečné vystúpenia, minidisko, či animácie. Na deti čakali aj sprievodné aktivity ako tvorivé dielne, nafukovadlá, a maľovanie na tvár.

Návštevníci festivalu maskotov sa mohli zapojiť do charitatívnej tomboly, ktorej výťažok putoval do zbierky Hodina deťom. Vyzbieralo sa 300,25 eur, ktoré budú použité na podporu užitočných projektov pre deti.

Podujatie zorganizovala agentúra Tramtária Slovakia. „Naša agentúra vlastní niekoľko maskotov a reakcie detí na ich účasť na podujatiach nás inšpirovala k realizácii Veľkého festivalu maskotov. Deti jednoducho maskotov milujú, radi sa s nimi fotia, túlia sa k nim. Podujatím chcem vyplniť program rodinám s deťmi a zároveň pomôcť bratislavskej ZOO. Po minuloročnej skúsenosti s účasťou viac ako osemtisíc návštevníkov sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť peknú tradíciu“ prezradil Róbert Schwarcz, riaditeľ základnej školy v Košiciach, ktorá aj vďaka Hodine deťom zrealizovala už viacero úspešných projektov pre deti.