Chceme podporiť 143 projektov, ktoré pomôžu deťom z celého Slovenska

Dobrý pocit a šťastné deti na Slovensku. To získate, ak prispejete do verejnej zbierky Hodina deťom, ktorá trvá do konca mája 2016.
 
O grant z výnosu zbierky sa uchádza 143 projektov. Všetky spolu môžu zlepšiť životy viac ako 56 000 detí a mladých ľudí na Slovensku. Koľkým deťom nám umožníte pomôcť?

Pomôcť deťom je jednoduché. Pošlite SMS na číslo 800

Podporíte tak:

Deti a ich komunity – 31 zo 143 projektov sa zameriava na budovanie bezpečného a priateľského prostredia pre deti. Rozvíjajú spoluprácu detí a mladých ľudí so samosprávami, chcú ich zapájať do plánov miest a obcí. Jednoducho, chcú vytvárať deťom priateľské komunity. Takýto cieľ majú organizácie nielen v Košickom či Bratislavskom kraji, ale na celom Slovensku (ide o projekty napríklad v Čadci, Brezne, Rosine, Heľpe či Spišskej Novej Vsi).

Deti a ich školy – V súčasnosti je veľmi citlivou témou školstvo a vzdelávanie. Hodina deťom dlhodobo podporuje projekty zamerané na rozvoj práve v tejto oblasti. Na vašu pomoc teraz čaká 25 projektov, ktorých cieľom je vzdelávanie v oblasti sociálno-finančnej gramotnosti, rozvoj životných zručností, sociálnych a osobných kompetencií, inovácie vo vzdelávaní, vysoko efektívne učenie a budovanie deťom priateľských škôl. O rozvoj tejto oblasti majú záujem organizácie napríklad vo Veľkom Krtíši, Bardejove, Pezinku, Revúcej a Nitre.

Deti s ich starosťami – V živote každého človeka občas prídu krízové situácie. A nevyhýbajú sa ani deťom. Preto je dôležité, aby im niekto v ťažkých životných situáciách podal pomocnú ruku. Prostredníctvom Hodiny deťom chceme podporiť 25 projektov, zameraných na riešenie akútnych, zlomových situácií detí, na pomoc deťom, ktorých rodičia zlyhávajú vo výchove, či na ich život po opustení detského domova. Žiadosti o pomoc prišli napríklad z Bratislavy, Spišského Podhradia, Rajeckých Teplíc, či Prešova.

Deti a ich radosti – Najviac, až 62 projektov, sa zameralo na rozvoj tvorivosti detí, na aktívne využívanie ich voľného času. Sústrediť sa chcú na budovanie rešpektu voči iným ľuďom či na prevenciu šikanovania, predsudkov a ďalších negatívnych javov. Podporujú rozvoj dobrovoľníctva a celkového rozvoja osobností detí.

Pridajte sa k našej výzve, a staňte sa tými, ktorí nám pomôžu zmeniť Slovensko na lepšie miesto pre život detí. Je to jednoduché. Stačí poslať SMS v hodnote 4 eurá na číslo 800. Ďakujeme!