Golfový turnaj priniesol Hodine deťom 6 588 eur

Po uplynulom víkende do zbierky Hodina deťom pribudlo 6 588 eur. Ide o výťažok z charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2016, ktorý sa v sobotu 6. augusta pod záštitou Petra Bondru a hráčov NHL už po 9. raz uskutočnil na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici.

Výťažok v celkovej hodnote 21 488  € z 9.ročníka charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2016 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a do zbierky Hodina deťom.

Za 9 rokov CHARITY GOLF CUP  priniesol priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 161 000 €.


Spoločná fotografia a ide sa na green. 

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a predstaviteľom nadácií. Symbolické šeky do hodnoty 1 500 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mila Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera.

Šek v hodnote 6 588 eur  za Nadáciu pre deti Slovenska prevzala správkyňa Dana Rušinová: „Ďakujeme za podporu – aj symbolickou golfovou hodinou deťom, ktorú nám venovali organizátori i účastníci. Teší nás to o to viac, že dnes, po 20 rokoch fungovania nadácie, môžeme grantmi podporovať aj deti detí, ktoré sme podporovali na našom začiatku. Z peňazí, ktoré sme získali počas predošlých piatich ročníkov turnaja, sme podporili projekty trávenia voľného času, projekty na pomoc deťom v sociálnej núdzi, na pomoc deťom so zdravotným hendikepom, … Sme radi, že aj vďaka Charity Golf Cup podporíme  ďalšie zaujímavé aktivity pre deti na celom Slovensku.“

Počas 6-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol celkovo 43 443,52 eur  na projekty, ktoré prerozdelí Nadácia pre deti Slovenska. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom patrí veľká vďaka.


V tichej dražbe mohli hostia získať napríklad dres Ľubomíra Višňovského a mnoho ďalších zaujímavých predmetov.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu, či šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Radoslava Suchého, Róberta a Ronyho Petrovického, Rastislava Pavlíkovského, Ľubomíra Višňovského, Martina Cibáka,  Martina Štrbáka, Jána Filca aj biatlonista Pavol Hurajt, lyžiar Martin Bendík a osobnosti kultúrneho života  Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák a Filip Tuma.

Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy, lyžiari lyže a oblečenie zo ZOH v Soči. Najúspešnejšie v dražbe boli dres Ľubomíra Višňovského za 900 € a dres cyklistu Alberta Contadora s jeho podpisom a certifiátom, ktorý do dražby venovala nadácia Green Foundation a výťažok pôjde priamo im. Milým prekvapením bolo vydraženie malých figovníkov od Milana Kňažka za 200 € a dámy zas dražili dvoje hodvábne šaty od módneho dizajnéra Richarda Rozboru.


Šek v hodnote 6588 za Nadáciu pre deti Slovenska prevzala jej správkyňa, Dana Rušinová (druhá sprava).

Víťazom turnaja sa stal flajt Richarda Lintnera s netto výsledkom 64, na druhom mieste flajt Ľubomíra Višňovského a na treťom mieste flajt Martina Cibáka. Najlepší brutto výsledok mal flajt Martina Mňahončáka s výsledkom 10 rán pod PAR, nearest to pin zahral Peter Bondra, longest drive zas Sylvia Hrušková a Ján Kubin.


Víťazný flajt Richarda Lintnera. 

Hráči tentokrát nevideli tatranskú panorámu, pochvaľovali si však nádherné prostredie a skvelé služby pod Tatrami. Neprekážal im ani dážď a chladnejšie počasie. Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným. „Som veľmi rád, že sem znova prišli i deti s rodinami, ktoré sme obdarovali. Máme za sebou ďalší úspešný turnaj a veríme, že budúci 10. ročník pripravíme ešte lepšie, vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom,“ prezradil  Peter Bondra.

Viac o turnaji sa dozviete z reportáže TA3:

www.golftatry.sk