Na cestách a necestách s Mongol Rally!

Hodinu deťom čaká veľké dobrodružstvo! Vďaka dvom mladým odvážnym cestovateľom, Branislavovi a Ľubomírovi, sa naša zbierka stáva súčasťou unikátneho projektu Mongol Rally! 

Nedajte sa pomýliť názvom, Mongol Rally nie je klasická rally na akú sme zvyknutí, je to najväčšie motoristické dobrodružstvo na planéte. Najmä preto, že jeho dĺžka je viac ako 20 000 km a vedie cez viac ako 20 štátov. Má jasný štart a cieľ, nemá etapy ani pevne stanovené časové limity. Projekt Mongol Rally je o cestovaní na „vlastnú päsť“ z Európy do Mongolska, bez akejkoľvek asistencie alebo sprievodných vozidiel. Jediné čo je isté, je cieľ. 

Okrem toho sa tento jedinečný celosvetový motoristický pretek líši od ostatných použitým dopravným prostriedkom. Tým musí byť auto s maximálnym obsahom motora 1,2 litra (ideálne však do 1 litra). Naši cestovatelia tak strávia 40 až 60 dní na cestách v legendárnom Wartburgu W353 Tourist. Je to vozidlo vyrobené v bývalej Nemeckej demokratická republika) v roku 1976, jeho motor má 992 cm³ a má len 3 valce.

Okrem úžasného dobrodružstva, ktoré súťažiaci Mongol Rally počas svojej cesty cez Európu, západnú Áziu a až do hlavného mesta Mongolska zažijú, je podmienkou účasti v tomto preteku vyzbierať v priebehu cesty minimálne 1000 £ (čítaj libier), ktoré sa rozdelia medzi neziskovú organizáciu Cool Earth (čo je organizácia, ktorá prispieva na obnovu dažďových pralesov) a tiež čo najvyššou čiastkou podporiť ľubovolný charitatívny projekt domácej krajiny súťažiaceho tímu. Sme veľmi vďační, že Braňo a Ľubo si za svoj projekt vybrali práve zbierku Hodina deťom. A to nielen preto, že opäť pomôžeme deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku, ale aj preto že sa vďaka tomuto projektu môžeme všetci dozvedieť a spoznať niečo nové a podporiť projekt, v ktorom neexistujú víťazi ani porazení. Existuje iba dobrodružstvo a ušľachtilý cieľ.

Pretek v tomto roku štartuje už 15.7.2017 v Goodwood Race Track blízko Londýna a cesta našich pretekárov  bude viesť cez Prahu, Brno a ďalšie mestá a krajiny, s cieľom v Ulánbátare v Mongolsku. 

Ak vás tento projekt zaujal a chceli by ste sledovať dobrodružstvá slovenskej dvojice pretekárov v Mongol Rally, môžete tak urobiť TU alebo na facebooku.

Všetkým pretekárom prajeme množstvo šťastných kilometrov, úžasných zážitkov a najmä bezpečný návrat domov!