Podporí Žilina deti?

Kto pomôže deťom na Slovensku? O podporu z grantového programu Hodina deťom žiada 143 projektov. Pošlite SMS s textom ZA na číslo 800 a pomôžte nám ich podporiť čo najviac.

Čo sa zmení, ak Hodina deťom podporí projekty zo Žiliny:

deti s hednikepom budú môcť rozvíjať svoje pohybové zručnosti na novom ihrisku

arteterapia pomôže deťom a mladým ľuďom trpiacim násilím

deti sa naučia ako zodpovedne využívať moderné technológie

mladí lídri sa naučia ako predchádzať fašistickým, extrémistickým a rasistickým prejavom

deti strávia viac času v prírode vďaka lesným klubom

Minulý rok v Žiline Hodina deťom pomohla deťom takto:

Dievčatá v Diagnostickom centre Lietavská Lúčka našli útočisko u nezbednej fenky Ajdy. Vidia šedú myšku, ktorá sa tiež musela popasovať s osudom (2x už ochrnula na labku), ale napriek tomu je to hrdá záchranárka. Pomáha im prekonávať problémy, žiť a usmievať sa.

Združenie Kumakokra zvýšilo bezpečnosť detí z Bratislavskej ulice v Žiline. Väčšina z nich žije v chudobe a nemajú priestor, kde by sa mohli hrať. Nízkoprahové centrum im poskytuje možnosť rozvíjať sa a zmysluplne tráviť voľný čas.

Príroda pozitívne ovplyvňuje hodnotovú orientáciu detí, ich tvorivosť a sklon k aktívnemu, zdravému životnému štýlu. Vedia to aj v OZ Prales a vieme to aj v Hodine deťom. Preto našu podporu získal aj lesný klub a Deti z Tramtárie.

Rodiny, ktorým hrozí vyňatie dieťaťa posilnili svoje vzťahy a naučili sa novým zručnostiam. Okrem toho združenie Návrat Žilina môže pôsobiť nielen diagnosticky, ale vďaka novému vybaveniu na Sandplay terapiu i terapeuticky.

Za to všetko patrí našim darcom veľké ĎAKUJEM! Pridajte sa k nim aj vy. Pomôcť deťom je jednoduché. Ukážte Slovensku, že Žilinčania sú štedrí! Pošlite SMS s textom ZA na číslo 800 a pomôžete deťom.