Tím Dôvera deťom opäť na štarte behu naprieč Slovenskom na podporu detí, ktoré to potrebujú!

Už túto sobotu 18.augusta, sa postaví 223 registrovaných bežeckých tímov na štart štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Tak ako počas uplynulých štyroch rokov, ani tentokrát nebude chýbať bežecký tím Dôvera deťom, ktorý tento 345 kilometrov dlhý beh absolvuje symbolicky na podporu všetkých detí a mladých ľudí na Slovensku, tento krát aj za účasti riaditeľa Nadácie pre deti Slovenska.

Štafetový beh tímov Od Tatier k Dunaju je dva dni trvajúci beh naprieč Slovenskom. Jeho účastníci vyštartujú v sobotu 18. augusta 2018 z Jasnej a pobežia až na bratislavské Tyršovo nábrežie.  V tomto roku je na beh zaregistrovaných až 223 tímov, v šesť, deväť alebo dvanásť člennom zložení. Od roku 2014 sa tohto náročného športového podujatia zúčastňuje pravidelne aj bežecký tím nášho generálneho partnera – zdravotnej poisťovne Dôvera. V tomto roku opäť štartuje pod názvom Dôvera deťom, čím nielen symbolicky vyjadruje podporu Hodine deťom, ale najmä svojmu hlavnému poslaniu pomáhať deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku.

V tomto ročníku tvorí tím Dôvera deťom 7 poistencov, 4 zamestnanci Dôvery a správca našej nadácie, Ondrej Gallo. Je to 6 žien a 6 mužov z celého Slovenska (od Michaloviec k Popradu až po Zvolen a Bratislavu), jeho súčasťou je dokonca aj jedna súrodenecká dvojica. Najmladší člen má 23, najstarší 55 rokov. Tím pobeží 36 úsekov cez 17 okresov za každého počasia dňom i nocou. Na spánok budú mať bežci nanajvýš 2 – 3 hodinky času. Každého člena tímu čakajú tri úseky v priemernej dĺžke 10 km na každý. Trasa behu povedie z Jasnej cez Železnô, Šturec, Banskú Bystricu, Žiar nad Hronom, Vráble, Šaľu, Šamorín a po hrádzi až do Bratislavy.

Každá investícia do lepšieho života detí sa človeku vráti. Je to síce beh na dlhé trate, ale nám v Dôvere to problém nerobí. Tých 345 km od Tatier k Dunaju pobeží náš tím Dôvera deťom už piaty raz. Aby zbierku Hodina deťom poznal každý. Zatiaľ sme to vždy zvládli na jednotku, verím, že aj tento rok si budeme na trati počínať skvele. Tím tvoria naši poistenci spolu so zamestnancami a sme radi, že tentoraz s nami pobeží aj správca Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo. Lepšie sa nám bude ťahať za jeden povraz,“ vraví Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Tak ako po iné roky sa na trati tento víkend určite objaví aj maskot Hodiny deťom Hugo, aby svojou prítomnosťou potešil a podporil nielen bežcov nášho tímu, ale všetkých prítomných. Doteraz najlepší výsledok dosiahol tím Dôvera deťom hneď pri svojom prvom štarte v roku 2014, keď na zdolanie 345 km potreboval 29 hodín a 22 minút. V tomto roku sa pokúsia prekonať svoje limity a dobehnúť do cieľa v ešte lepšom čase.

 

Pomôžme všetci tímu Dôvera deťom, ale najmä všetkým deťom na Slovensku, symbolickým zaslaním prázdnej SMS na číslo 800, a to nielen počas tohto víkendu, ale po celý rok. Urobme to, nech sa aj im ľahšie prekonávajú ich vlastné náročné behy životom.

Tešíme sa, že snaženie a pocity našich bežcov budete s nami sledovať cez víkend na našom Facebooku a že nám napíšete vlastné postrehy a komentáre.

Športu zdar! J