V pokladničkovej zbierke sme vyzbierali viac ako 77 tis. eur

Tento rok sme zorganizovali už jubilejný 25. ročník pokladničkovej zbierky v uliciach, ktorý sa uskutočnil tak ako minulý rok dňa 21. marca – na deň jednorodičov.

Práve v tento deň si pripomíname v akej zložitej situácii sa rodičia samoživitelia nachádzajú. Väčšina detí z jednorodičovských rodín je ohrozená chudobou, nakoľko pokryť všetky mesačné výdavky spojené s domácnosťou, stravou, školskými pomôckami, liekmi, či terapiami je pre rodiča s jedným príjmom naozaj veľkou výzvou.

Vyzbierané finančné prostriedky poputujú na pomoc deťom s jedným rodičom, aby sme im pomohli preklenúť zložité životné obdobie.

Do verejnej zbierky Hodina deťom sa zapojili najmä školy

Tisícky študentov a študentiek základných, stredných a materských škôl sa každý rok zapájajú ako dobrovoľníci do verejnej zbierky Hodina deťom. V roku 2024 sa do verejnej zbierky Hodina deťom prihlásilo 303 materských, základných a stredných  škôl po celom Slovensku.

Veľmi dôležitou súčasťou boli mimovládne organizácie

Jednorodičom bude poskytnutá pomoc aj vďaka zapojeniu mimovládnych organizácií. V roku 2024 nám v pokladničkovej zbierke pomáhalo až 21 mimovládnych organizácií. 

V zbierke pomohli aj firmy, zamestnanci či kolegovia

Uskutočniť verejnú zbierku Hodina deťom nám pomohol najmä náš generálny partner PEPCO, mediálny partner spoločnosť See & Go a partner Slovak Parcel Service.

Vďaka spoločnosti Cloetta Slovakia sme mohli darcom počas zbierky rozdávať sladké odmeny.

Firmy a ich zamestnanci sa každý rok zapájajú ako dobrovoľníci do verejnej zbierky Hodina deťom. Tento rok sa do zbierky Hodina deťom zapojilo Generálne riaditeľstvo Železníc Slovenskej republiky. 

AKO VYZERALA TOHTOROČNÁ ZBIERKA V ČÍSLACH?

  • Zapojených organizácií a škôl bolo spolu 324.
  • Dobrovoľníckych tímov bolo spolu 862.
  • V uliciach celého Slovenska bolo až 2286 dobrovoľníkov.

Všetky informácie o zbierke v uliciach nájdete TU.

Všetkým, ktorí prispeli alebo nám pomohli so zbierkou, ĎAKUJEME!