Hodina deťom ďakuje matkám

V grantovom programe Hodina deťom sa už druhý rok zameriavame na pomoc jednorodičom a ich deťom, ktoré sú pre systém i spoločnosť akoby neviditeľné aj napriek ťažkostiam, s ktorými sa potýkajú. 

Práve uzatvárame už 2. výzvu o jednorazový finančný príspevok na podporu jednorodičovských rodín. Spolu sa nám do nej prihlásilo takmer 1 000 rodín, 90 % týchto jednorodičov sú práve matky. V žiadostiach o príspevok sa s nami podelili o svoje osobné príbehy, ktoré sú nesmierne ťažké – ukazujú aktuálnu absenciu pomoci od štátu, no zároveň v nich nachádzame hrdinky, ktoré pre svoju rodinu spravia aj nemožné. 

  • Koľkým jednorodičom sme pomohli v roku 2021 a ako? Prečítajte si v článku TU.

Mama je len jedna

Aj preto vznikla kampaň MAMA JE LEN JEDNA, ktorou chceme poďakovať svojim matkám za všetko, čo pre nás robia a zároveň podať pomocnú ruku osamelým matkám, ktoré to veľmi potrebujú.

Vďaka tejto myšlienke vznikla naša spolupráca so slovenskými umelkyňami – Svetlanou Fialovou, Kristínou Mésároš a Katarínou Janečkovou Walshe. Poskytli nám svoje umelecké diela na podporu jednorodičovských rodín. Z ich obrazov vznikli limitované printy a pohľadnice, ktoré nájdete na našom eshope: https://eshop.hodinadetom.sk/

Už v nedeľu 8.5. bude Deň matiek a takýto print alebo pohľadnica s ilustráciou známej slovenskej výtvarníčky môžu byť pekným darčekom pre vašu mamu. Ich kúpou potešíte aj inú matku, pretože výťažok z predaja printov a pohľadníc venujeme na podporu jednorodičovských rodín. 

Kristína Mésároš
Matka, 2019
Katarína Janečková Walshe
Self-weaning, 2021
Svetlana Fialová
Mati, 2020

Ďakujeme Slovák & Friends a tlačiarni ASSA Púchov za pomoc s touto kampaňou.