Hodina deťom: Pomôžme deťom z jednorodičovských rodín s nástupom do školy

O pomoc nás naďalej žiadajú stovky jednorodičovských rodín, ktoré sa nachádzajú v krízovej životnej situácii. Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat je na Slovensku takmer 80-tisíc domácností, ktoré pozostávajú z rodiča s nezaopatreným dieťaťom či deťmi, ohrozených chudobou. Často nemajú prostriedky na základné veci ako sú potraviny, náklady na bývanie, zdravotné pomôcky či oblečenie pre deti. S blížiacim sa novým školským rokom pribudnú mnohým rodinám na zoznam potrieb aj školské pomôcky.

V rámci nášho grantového programu Hodina deťom nás tento rok požiadalo o pomoc 323 jednorodičovských rodín, v ktorých žije 557 školopovinných detí. Viac ako polovica z nich v žiadosti uviedla, že ich deti by potrebovali práve školské pomôcky. V tomto období sú náklady na školské potreby najvyššie, veď už len základná výbava pre prváka stojí zhruba 150 eur.  

Uľahčime týmto deťom nástup do školy

Na našom e-shope môžete deťom z jednorodičovských rodín prispieť na školské pomôcky kúpou 4 rôznych balíčkov:

Osamelým rodičom s deťmi, ktorí nás prosia o pomoc, môžete pomôcť celoročne zaslaním SMS v hodnote 4 eurá na číslo 800 alebo jednorazovým či pravidelnýmonline darom