Vaša štedrosť im urobí Vianoce

Rodiny s jedným rodičom si často nemôžu dovoliť ani základné veci ako oblečenie, kúrenie, jedlo. Práve vianočné obdobie je pre nich skutočne náročné. Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat je na Slovensku takmer 80-tisíc domácností, ktoré pozostávajú z rodiča s nezaopatreným dieťaťom či deťmi, ohrozených chudobou. 

V rámci nášho grantového programu Hodina deťom sme za posledné 2 roky priamo pomohli stovkám detí z jednorodičovských rodín. Žiaľ, nie je to ani polovica prihlásených jednorodičovských rodín, ktoré nás žiadajú o pomoc.

Jednorodičov sme sa pýtali, čo by potešilo ich deti. Zvyčajne sú to tie najskromnejšie priania. Pastelky, bábika, lopta, bubon, vstup do Zoo. Pociťujú obavu, čo budú večerať na štedrý večer alebo či budú mať ich deti čo na seba, keď udrú prvé mrazy. Snažia sa vytvoriť teplo domova, ale vedia, že teplá náruč či horúce bozky na to nestačia. 

Štedrosť Vianoc spočíva v našej štedrosti k druhým

Pridajte sa k nám a urobte štedré Vianoce nielen sebe, ale aj deťom jednorodičov. Na našom e-shope môžete deťom z jednorodičovských rodín urobiť Vianoce vďaka 4 rôznym balíčkom:

Vianočná radosť 

Vašim darom v hodnote 20 EUR môžete pomôcť uveriť deťom jednorodičov v silu vianočných prianí v podobe darčekov pod stromčekom.

Vianočná večera 

Príspevkom v hodnote 30 EUR im môžete dopriať plný stôl vianočných dobrôt.

Teplé oblečenie

Vďaka príspevku v hodnote 50 EUR môžete prispieť na nové teplé oblečenie pre deti jednorodičov

Teplo domova

Štedrým darom 100 EUR im môžete zohriať radiátory alebo vodu v chladnom zimnom období.
Vianočná pohľadnica pre potešeniePošlite svojim blízkym Vianočnú pohľadnicu v hodnote 10 EUR a podporíte tým zároveň dieťa z jednorodičovskej rodiny. Povedzte tak svojej rodine alebo známym, že na nich počas vianočných sviatkov myslíte. 


Osamelým rodičom s deťmi, ktorí nás prosia o pomoc, môžete pomôcť počas celého roka zaslaním SMS v hodnote 4 eurá na číslo 800 alebo jednorazovým či pravidelným online darom